Honeywell Sensing and Productivity Solutions GCP-32ANI10AAX
Part No.:
GCP-32ANI10AAX
Manufacturer:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
GCP-32ANI10AAX.pdf
Description:
CIRCUIT PROTECTOR
Shipping
GCP-32ANI10AAX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
GCP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
120 V