RF Solutions GAMMA-915-SO
Part No.:
GAMMA-915-SO
Package:
Module
Datasheet:
GAMMA-915-SO.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM<1GHZ TH
Shipping
GAMMA-915-SO Specifications
Package/Case:
Module
RF Family/Standard:
General ISM < 1GHz
Frequency:
915MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Current - Receiving:
23mA
Current - Transmitting:
155mA
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C