RF Solutions GAMMA-868R-SO
Part No.:
GAMMA-868R-SO
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
Module
Datasheet:
GAMMA-868R-SO.pdf
Description:
RF TXRX MODULE THROUGH HOLE
Shipping
GAMMA-868R-SO Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RF Solutions
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
Protocol:
Modulation:
Frequency:
868MHz
Data Rate:
Power - Output:
20dBm
Sensitivity:
-137dBm
Serial Interfaces:
Antenna Type:
Utilized IC / Part:
Memory Size:
Voltage - Supply:
3.6V ~ 12V
Current - Receiving:
23mA
Current - Transmitting:
155mA
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C