Omron Automation and Safety G9SA-301 AC100-240
Part No.:
G9SA-301 AC100-240
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Safety Relays
Package:
Datasheet:
G9SA-301 AC100-240.pdf
Description:
RELAY SAFETY 3P 120V-240V
Shipping
G9SA-301 AC100-240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
G9SA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Coil Voltage:
100 ~ 240VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
5 A
Switching Voltage:
250VAC, 30VDC - Max
Features:
Termination Style:
Screw Terminal
Must Operate Voltage:
Must Release Voltage:
Operating Temperature:
30 ms
Contact Material:
10 ms
Operate Time:
-25°C ~ 55°C