Mechatronics Fan Group G9225E24B-FS-L28
Part No.:
G9225E24B-FS-L28
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
G9225E24B-FS-L28.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Shipping
G9225E24B-FS-L28 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
G9225
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
58.0 CFM (1.62m³/min)
Static Pressure:
0.210 in H2O (52.3 Pa)