TDK-Lambda G60-45-3P480
Part No.:
G60-45-3P480
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
G60-45-3P480.pdf
Description:
GENESYS
Shipping
G60-45-3P480 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
G
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:
342 ~ 528VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 60VDC
Current - Output:
0 ~ 45A
Display Type:
Digital
Number of Characters:
10
Size / Dimension:
21.780" L x 16.654" W x 1.717" H (553.20mm x 423.00mm x 43.60mm)
Features:
LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Power (Watts):
2700W