Mechatronics Fan Group G6015M24B-RGR-EM
Part No.:
G6015M24B-RGR-EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
G6015M24B-RGR-EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE
Shipping
G6015M24B-RGR-EM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
G6015-G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 60mm L x 60mm H
Width:
15.00mm
Air Flow:
16.0 CFM (0.448m³/min)
Static Pressure:
0.150 in H2O (37.3 Pa)