Aearo Technologies LLC, a 3M company G-410-V2599
Part No.:
G-410-V2599
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Category:
Screw Grommets
Package:
Datasheet:
G-410-V2599.pdf
Description:
SCREW GROMMET THERMOPLASTIC NAT
Shipping
G-410-V2599 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
VersaDamp™ V-2000
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Screw Size:
Head Diameter:
0.377" (9.58mm)
Mounting Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.230" (5.84mm)