Mechatronics Fan Group G4020H24B-RSR
Part No.:
G4020H24B-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
G4020H24B-RSR.pdf
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Shipping
G4020H24B-RSR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
G4020
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 40mm L x 40mm H
Width:
20.00mm
Air Flow:
11.0 CFM (0.308m³/min)
Static Pressure:
0.200 in H2O (49.8 Pa)