Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-401VY(TR05)
Part No.:
G3VM-401VY(TR05)
Package:
4-SOP (0.179", 4.55mm)
Datasheet:
G3VM-401VY(TR05).pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-400V
Shipping
G3VM-401VY(TR05) Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Mounting Type:
Surface Mount
Voltage - Input:
1.27VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 400 V
Load Current:
110 mA
On-State Resistance (Max):
65 Ohms
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C