Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-401EY
Part No.:
G3VM-401EY
Package:
6-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-401EY.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
Shipping
G3VM-401EY Specifications
Packaging:
Tube
Mounting Type:
Surface Mount
Voltage - Input:
1.15VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 400 V
Load Current:
120 mA
On-State Resistance (Max):
35 Ohms
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C