Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-201DY1
Part No.:
G3VM-201DY1
Package:
4-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-201DY1.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 250MA 0-200V
Shipping
G3VM-201DY1 Specifications
Mounting Type:
Surface Mount
Voltage - Input:
1.27VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 200 V
Load Current:
250 mA
On-State Resistance (Max):
8 Ohms
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C