Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-201AY1
Part No.:
G3VM-201AY1
Manufacturer:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
4-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-201AY1.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 250MA 0-200V
Shipping
G3VM-201AY1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Series:
G3VM
Packaging:
Product Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, DC
Voltage - Input:
1.27VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 200 V
Load Current:
250 mA
On-State Resistance (Max):
8 Ohms
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C