Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-101WR(TR05)
Part No.:
G3VM-101WR(TR05)
Package:
4-LDFN
Datasheet:
G3VM-101WR(TR05).pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-100V
Shipping
G3VM-101WR(TR05) Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input:
1.22VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 100 V
Load Current:
2 A
On-State Resistance (Max):
200 mOhms
Termination Style:
SMD (SMT) Tab
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C