Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-101FR
Part No.:
G3VM-101FR
Package:
8-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-101FR.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 0-100V
Shipping
G3VM-101FR Specifications
Packaging:
Tube
Voltage - Input:
1.64VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 100 V
Load Current:
3 A
On-State Resistance (Max):
150 mOhms
Termination Style:
Gull Wing
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C