Taoglas Limited FXP832.03.0458D
Part No.:
FXP832.03.0458D
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
FXP832.03.0458D.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Shipping
FXP832.03.0458D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Freedom
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
2
VSWR:
Return Loss:
-10dB
Gain:
3.66dBi, 5.33dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 458mm
Termination:
RP-SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.009" (0.24mm)