Taoglas Limited FXP75.07.0045B
Part No.:
FXP75.07.0045B
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
FXP75.07.0045B.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ FLAT IPEX 45MM
Shipping
FXP75.07.0045B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Atom
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Bluetooth
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2.5dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.009" (0.24mm)