Allied Components International FWPQ2817H-330K
Part No.:
FWPQ2817H-330K
Package:
2-SMD, Gull Wing
Datasheet:
FWPQ2817H-330K.pdf
Description:
33uH+/-10% Flat Wire Pwr Induct.
Shipping
FWPQ2817H-330K Specifications
Series:
FWTPQ2817H
Package/Case:
2-SMD, Gull Wing
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
28 A
Current - Saturation (Isat):
9.6A
DC Resistance (DCR):
2.82mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-SMD
Size / Dimension:
1.102" L x 0.760" W (28.00mm x 19.30mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)