Cosel USA, Inc. FTB-100-324-H
Part No.:
FTB-100-324-H
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FTB-100-324-H.pdf
Description:
LINE FLTR 500VAC 100A CHASS MNT
Shipping
FTB-100-324-H Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
FTB
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
500V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
100 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
cURus, VDE
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C