Murata Electronics FSRB100030RTB00B
Part No.:
FSRB100030RTB00B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
FSRB100030RTB00B.pdf
Description:
FERRITE CORE 170 OHM SOLID 6MM
Shipping
FSRB100030RTB00B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
FSRB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Round
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
170Ohm @ 100MHz
Material:
RT
Inner Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Outer Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.118" (3.00mm)