FSP Technology Inc. FSP350-F35-A12
Part No.:
FSP350-F35-A12
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
FSP350-F35-A12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Shipping
FSP350-F35-A12 Specifications
Series:
FSP350-F35 A (350W)
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
16.7 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
200W (350W Forced Air)
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.4mm)