FSP Technology Inc. FSP350-50TAC
Part No.:
FSP350-50TAC
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
FSP350-50TAC.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 484W
Shipping
FSP350-50TAC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Series:
FSP350-50TAC (350W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
5V
Voltage - Output 3:
12V
Voltage - Output 4:
-12V
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
16 A
Current - Output 2:
16 A
Current - Output 3:
29 A
Current - Output 4:
300 mA
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
484W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
Features:
Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.89" L x 3.35" W x 2.76" H (175.0mm x 85.0mm x 70.0mm)