FSP Technology Inc. FSP250-2F47-A54H
Part No.:
FSP250-2F47-A54H
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
FSP250-2F47-A54H.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
Shipping
FSP250-2F47-A54H Specifications
Series:
FSP250-2F47-A54H (250W)
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
54V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.7 A
Current - Output 2:
4.2 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
250W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm)