FSP Technology Inc. FSP200-FZAE1(370)MG
Part No.:
FSP200-FZAE1(370)MG
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
FSP200-FZAE1(370)MG.pdf
Description:
LED DRIVER CC+CV AC/DC 22-54V 37
Shipping
FSP200-FZAE1(370)MG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Series:
SAE1 (200W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
24 ~ 54V
Current - Output (Max):
3.7A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
500 V
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65, IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
93.5%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
7.99" L x 2.68" W x 1.53" H (203.0mm x 68.0mm x 38.8mm)