FSP Technology Inc. FSP150-SZAE(070)DG
Part No.:
FSP150-SZAE(070)DG
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
FSP150-SZAE(070)DG.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 125-280V 540
Shipping
FSP150-SZAE(070)DG Specifications
Series:
Programmable (150W)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
108VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
125 ~ 280V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
500 V
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C (With Derating)
Efficiency:
92%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.62" L x 2.68" W x 1.53" H (219.0mm x 68.0mm x 38.8mm)