FSP Technology Inc. FSP100-P36J-A12
Part No.:
FSP100-P36J-A12
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
FSP100-P36J-A12.pdf
Description:
AC DC, 12V, 8.5A, OPEN FRAME J S
Shipping
FSP100-P36J-A12 Specifications
Series:
FSP100-P36J (100W)
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
102W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.10" L x 2.44" W x 0.86" H (155.0mm x 62.0mm x 21.9mm)