FSP Technology Inc. FSP065-P24-A19
Part No.:
FSP065-P24-A19
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
FSP065-P24-A19.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 19V 65W
Shipping
FSP065-P24-A19 Specifications
Series:
FSP065-P24 A (65W)
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
19V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.42 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
65W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 0.98" H (101.6mm x 50.8mm x 25.0mm)