FSP Technology Inc. FSP060M-DHA3
Part No.:
FSP060M-DHA3
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
FSP060M-DHA3.pdf
Description:
AC DC, 12V, 60W MEDICAL ADAPTER,
Shipping
FSP060M-DHA3 Specifications
Series:
FSP060M (60W)
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
60 W
No Load Power Consumption:
210mW
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
5.08" L x 2.31" W x 1.24" H (129.1mm x 58.6mm x 31.5mm)