TE Connectivity AMP Connectors FSK-22.5A-11V6
Part No.:
FSK-22.5A-11V6
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
FSK-22.5A-11V6.pdf
Description:
CABLE FLXSTRP 11POS 2.54MM 2.5"
Shipping
FSK-22.5A-11V6 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Flexstrip
Number of Conductors:
11
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length:
2.500" (63.50mm)
Length - Exposed Ends:
0.150" (3.81mm)