TDK-Lambda FQA020ADC-007-S
Part No.:
FQA020ADC-007-S
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FQA020ADC-007-S.pdf
Description:
LINE FILTER 40VDC 20A TH
Shipping
FQA020ADC-007-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
FQA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Filter Type:
DC
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
40V
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
20 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C