Diodes Incorporated FQ2500002
Part No.:
FQ2500002
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
FQ2500002.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF
Shipping
FQ2500002 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FQ
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C