Chip Quik Inc. FPC125P010-S
Part No.:
FPC125P010-S
Datasheet:
FPC125P010-S.pdf
Shipping
FPC125P010-S Specifications
Number of Positions:
10
Pitch:
0.049" (1.25mm)
Outer Dimension:
1.300" L x 0.900" W (33.02mm x 22.86mm)
Inner Dimension:
Thermal Center Pad:
0.872" L x 0.157" W (22.15mm x 4.00mm)