Chip Quik Inc. FPC050P070-S
Part No.:
FPC050P070-S
Datasheet:
FPC050P070-S.pdf
Shipping
FPC050P070-S Specifications
Number of Positions:
70
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Outer Dimension:
1.950" L x 0.900" W (49.53mm x 22.86mm)
Inner Dimension:
Thermal Center Pad:
1.685" L x 0.157" W (42.80mm x 4.00mm)