Schaffner EMC Inc. FN7612-100-M8
Part No.:
FN7612-100-M8
Datasheet:
FN7612-100-M8.pdf
Description:
FEED THROUGH FILTER 300VAC, 100A
Shipping
FN7612-100-M8 Specifications
Series:
FN 761X
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Current:
100 A
DC Resistance (DCR) (Max):
0.23mOhm (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C