Schaffner EMC Inc. FN7611-250-M12
Part No.:
FN7611-250-M12
Datasheet:
FN7611-250-M12.pdf
Description:
0
Shipping
FN7611-250-M12 Specifications
Series:
FN 761X
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Current:
250 A
DC Resistance (DCR) (Max):
0.23mOhm (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C