Schaffner EMC Inc. FN7510-32-M4
Part No.:
FN7510-32-M4
Datasheet:
FN7510-32-M4.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 4700PF 1KV AXIAL
Shipping
FN7510-32-M4 Specifications
Packaging:
Tray
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Current:
32 A
DC Resistance (DCR) (Max):
0.52mOhm (Typ)
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.864" Dia x 2.480" L (21.95mm x 63.00mm)