Schaffner EMC Inc. FN682-6.5-06
Part No.:
FN682-6.5-06
Datasheet:
FN682-6.5-06.pdf
Description:
LINE FLTR 250VAC 6.5A CHASS MNT
Shipping
FN682-6.5-06 Specifications
Packaging:
Tray
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
6.5 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
4.1mH