Schaffner EMC Inc. FN680-2.5-06
Part No.:
FN680-2.5-06
Datasheet:
FN680-2.5-06.pdf
Description:
LINE FLTR 250VAC 2.5A CHASS MNT
Shipping
FN680-2.5-06 Specifications
Series:
FN 680
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
2.5 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Approval Agency:
CSA, UR, VDE
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
16mH