Schaffner EMC Inc. FN660-16-03
Part No.:
FN660-16-03
Datasheet:
FN660-16-03.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Shipping
FN660-16-03 Specifications
Series:
FN 660
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
16 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Termination Style:
Terminal Block
Inductance:
440µH