Schaffner EMC Inc. FN660-10-06
Part No.:
FN660-10-06
Datasheet:
FN660-10-06.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Shipping
FN660-10-06 Specifications
Series:
FN 660
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
10 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
450µH