Schaffner EMC Inc. FN510-50-34
Part No.:
FN510-50-34
Datasheet:
FN510-50-34.pdf
Description:
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN510-50-34 Specifications
Series:
FN 510
288 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
500 V
Current:
50 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C