Schaffner EMC Inc. FN5030-75-35
Part No.:
FN5030-75-35
Datasheet:
FN5030-75-35.pdf
Description:
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN5030-75-35 Specifications
Series:
FN 5030
Configuration:
Three Stage
288 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
500 V
Current:
75 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C