Schaffner EMC Inc. FN5020-75-35
Part No.:
FN5020-75-35
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FN5020-75-35.pdf
Description:
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN5020-75-35 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Series:
FN 5020
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
288 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
500 V
Current:
75 A
Frequency - Operating:
Applications:
Regenerative Motor Drive
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C