Schaffner EMC Inc. FN5010-60-99
Part No.:
FN5010-60-99
Datasheet:
FN5010-60-99.pdf
Description:
LINE FILTER 60A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN5010-60-99 Specifications
230 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
400 V
Current:
60 A
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Inductance:
1.1mH