Schaffner EMC Inc. FN356-100-34
Part No.:
FN356-100-34
Datasheet:
FN356-100-34.pdf
Description:
LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN356-100-34 Specifications
Series:
FN 356
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Wye)
250 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
440 V
Current:
100 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C