Schaffner EMC Inc. FN351-180-36
Part No.:
FN351-180-36
Datasheet:
FN351-180-36.pdf
Description:
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN351-180-36 Specifications
Series:
FN 351
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
250 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
440 V
Current:
180 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C