Schaffner EMC Inc. FN3268-30-33
Part No.:
FN3268-30-33
Datasheet:
FN3268-30-33.pdf
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3268-30-33 Specifications
Series:
FN 3268
Packaging:
Box
Product Status:
Active
300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
520 V
Current:
30 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C