Schaffner EMC Inc. FN3258H-75-52
Part No.:
FN3258H-75-52
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FN3258H-75-52.pdf
Description:
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3258H-75-52 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Series:
FN 3258
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
520 V
Current:
75 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C