Schaffner EMC Inc. FN3258-55-52
Part No.:
FN3258-55-52
Datasheet:
FN3258-55-52.pdf
Description:
LINE FILTER 55A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3258-55-52 Specifications
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
55 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C