Schaffner EMC Inc. FN3258-42-47
Part No.:
FN3258-42-47
Datasheet:
FN3258-42-47.pdf
Description:
LINE FILTER 42A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3258-42-47 Specifications
Product Status:
Obsolete
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
42 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C